Chcesz sprzedać gotowe spółki w Warszawie? Usługi: obsługa księgowa, windykacja sądowa, optymalizacja podatkowa!

Venture capital

Każdego roku więcej niż 7000 firm, rozpoczynających działalność w Stanach Zjednoczonych, jest finansowanych przez firmy venture capital (z kapitałem podwyższonego ryzyka). Oprócz tego wielu niezależnych inwestorów stara się wyszukiwać inwestycje godne udziału. Kapitał firm venture capital można podzielić na dwie kategorie:

– Kapitał innowacyjny. Zorientowany na dofinansowanie pomysłów w początkowej fazie ich realizacji. Środki przeznaczone są na rozwijanie i opracowywanie samego pomysłu, nie ma możliwości przeznaczenia ich na kapitał obrotowy. Pożyczki tego rodzaju środków są znacznie bardziej ryzykowne niż inne. Pożyczkobiorca może jednak spodziewać się znacznie większego zaangażowania funduszy w przyszłą firmę niż w przypadku zwykłych pożyczek.

– Kapitał dla nowo tworzonych firm. Zorientowany na dofinansowanie przedsięwzięcia w fazie realizacji, na tworzenie nowych przedsiębiorstw. Środki przeznaczone są na przedsięwzięcia posiadające opracowany biznes plan oraz grupę kierującą przedsięwzięciem. Dla firmy venture capital ryzyko inwestowania w tego rodzaju małe przedsięwzięcia jest stosunkowo duże. Inwestycje mają na celu wesprzeć plan marketingowy przedsięwzięcia, aby mogło ono być trans- ponowane od pomysłu do generującej pieniądze firmy.

Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku potrzeby jest przekonujący biznes plan i kierownictwo, które podoła realizacji jego założeń. Ważne jest, aby osoby realizujące przedsięwzięcie miały wystarczającą wiedzę i doświadczenie. Równie ważne jest, aby potencjalni franchisobiorcy zwrócili się do właściwych firm z prośbą o wsparcie finansowe.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.