Chcesz sprzedać gotowe spółki w Warszawie? Usługi: obsługa księgowa, windykacja sądowa, optymalizacja podatkowa!

PRZYSPIESZONY KURS SPRZEDAŻY

Istnieje wiele znakomitych książek na temat sprzedaży i powinieneś przeczytać niektóre z nich, w międzyczasie jednak udzielę Ci kilku wskazówek. Jeśli istnieją ludzie zainteresowani Twoim produktem lub usługami, kolejnym krokiem będzie sprzedaż. Wiele osób obawia się jednak tego etapu. Stają się spięci, gdyż czują się niemal jak aktorzy. Nie musisz wcale odgrywać jakiejkolwiek roli, aby sprzedawać swe usługi. Po prostu bądź sobą. Jeśli udało Ci się dotrzeć tak daleko, sprzedaż pójdzie Ci znacznie łatwiej niż przypuszczasz.

Czy była to sprzedaż koncepcji na biznes dyrektorowi banku czy pomysłu swojemu partnerowi, udało Ci się już coś sprzedać – siebie. Jeśli potrafisz zarazić swoim entuzjazmem innych, to świetnie. Prawdziwą receptą na sukcesy w handlu jest ciężka praca. Im więcej starań wkładasz, tym więcej dostajesz w zamian.

Wielu sprzedawców uważa, że samo myślenie o klientach i wysłanie kilku wiadomości e-mail załatwi sprawę. Prawda jest jednak taka, że sprzedać coś można jedynie rozmawiając z ludźmi.

Nie można dokonać tego telepatycznie. Dobry sprzedawca to osoba, która pracuje dwa razy ciężej niż inni, rozmawia przez telefon z klientami zamiast przerzucać i segregować sterty papieru, ustalać plany na wieczór i przedłużać przerwę na lunch z nadzieją, że nikt nie zauważy.

Możesz być pewien, że w biurze i tak każdy wie, kto pracuje najciężej. Gdyby przeprowadzić tam anonimowe głosowanie na temat tego, kto pracuje najciężej, a kto daje z siebie najmniej i umieścić całą resztę pośrodku, wynik byłoby jednogłośny. Jedyną osobą, która miałaby inne zdanie byłaby ta, która pracuje najmniej. Takim osobom zawsze wydaje się, że to one pracują najciężej. Sprzedawca, który mówi „Nie sprzedałem dziś wiele” prawdopodobnie nie wykonał również wielu telefonów. Jeśli zadzwonisz do pięciuset osób tygodniowo, nawet jeśli w połowie przypadków będziesz zmuszony zostawić wiadomość na automatycznej sekretarce, niektóre z tych połączeń muszą przynieść w rezultacie sprzedaż.

Istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy sprzedażą i aktywnością. Jeśli zatem zamierzasz rozpocząć działalność anemicznie, lepiej w ogóle się nie fatyguj. Wejdź dynamicznie do gry. Bądź aktywny. Cały czas rozmawiaj z klientami. Spotykaj się z ludźmi – nigdy nie wiesz, co się wydarzy. Być może jedna osoba nie będzie w stanie Ci pomóc, zapytaj jednak, czy nie zna kogoś, kto by mógł. Poproś wówczas o przedstawienie Ciebie tej osobie.

Zazwyczaj ludzie nie mają nic przeciwko temu, abyś posługiwał się ich nazwiskami. Jeśli Cię polubią, chętnie przedstawią Cię swoim znajomym. Jeśli jednak będziesz obcesowy, nikt z nikim Cię nie pozna, któż by bowiem chciał być odpowiedzialny za przedstawianie takiej osoby?

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.