Chcesz sprzedać gotowe spółki w Warszawie? Usługi: obsługa księgowa, windykacja sądowa, optymalizacja podatkowa!

Humor w prezentacji

William Davis powiedział kiedyś: „Lubię taki rodzaj humoru, który sprawia, że śmieję się przez pięć sekund, a zastanawiam przez dziesięć minut”. Elementy humorystyczne – zarówno we wstępie, jak i w pozostałej części prezentacji – stanowią wspaniały dodatek. Śmiech rozluźnia i relaksuje słuchaczy i prezentera. Sprawia, że prezenter jest postrzegany jako osoba przyjazna i otwarta. Ponadto anegdoty i historyjki pomagają w przedstawieniu niektórych zagadnień i wzmacniają wiarygodność mówcy. Dobrze wykorzystany humor sprawi, że słuchacze będą w stanie lepiej zrozumieć tematy poruszane w prezentacji i łatwiej zaakceptują nasze propozycje.

Pewien człowiek lecący balonem zdał sobie w pewnej chwili sprawę, że zabłądził. Obniżył wysokość lotu i zauważył w dole mężczyznę. Jeszcze bardziej obniżył pozycję balonu i krzyknął:

– Przepraszam, czy mógłby mi pan powiedzieć, gdzie jestem?

– Mężczyzna odpowiedział:

– Tak. Jest pan w balonie lecącym 30 stóp nad tym polem.

– Zapewne jest pan informatykiem – powiedział człowiek lecący balonem.

– To prawda – odpowiedział mężczyzna. – Skąd pan wie?

– No cóż, to, co mi pan powiedział, jest konkretne i prawdziwe, ale w niczym mi nie pomaga – stwierdził człowiek w balonie.

– Pan za to zapewne jest menedżerem.

– To prawda – powiedział lotnik. – Skąd pan wie?

– No cóż – odparł informatyk – nie wie pan, gdzie się pan znajduje ani dokąd pan zmierza, ale oczekuje pan, że ja panu pomogę. Jest pan w takiej samej sytuacji, jak przed naszym spotkaniem, ale teraz jest to moja wina!

To ciekawa historia, ale co ma wspólnego z prezentacjami? Dobre pytanie. Miałem kiedyś szefa, który uważał, że wszystkie dobre prezentacje muszą rozpoczynać się od dowcipu. Wciąż próbował wydobyć ze słuchaczy oczekiwaną reakcję, ale za każdym razem słyszał tylko wzdychanie. Był bardzo miłą osobą o wspaniałym poczuciu humoru, ale opowiadał dowcipy w nieodpowiednim czasie i w niewłaściwy sposób.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.