Chcesz sprzedać gotowe spółki w Warszawie? Usługi: obsługa księgowa, windykacja sądowa, optymalizacja podatkowa!

Brytyjska Akademia Coachingu

Jedno z najwcześniejszych zamówień pochodziło od Vicki Espin i jej męża Neila. Dałem im dziesięcioprocentowy upust za podwójne zgłoszenie. Pamiętam, jak zapisałem dane ich karty kredytowej, numer telefonu i zainkasowałem 3600 funtów. Menedżer w moim banku po powrocie z wakacji zadzwonił do mnie i powiedział: „Coś jest nie tak z twoim kontem – jest na nim 20 000 funtów!”. Zachowując spokój, odparłem: „No tak, sprawy trochę się ruszyły w zeszłym tygodniu”.

W sobotę 16 października 1999 roku 27 osób przybyło do hotelu w pobliżu Coventry, aby wziąć udział w pierwszej w historii Brytyjskiej Akademii Coachingu sesji szkoleniowej dla trenerów. Do tej pory zapłacili oni jedynie za obietnicę, którą teraz musieliśmy spełnić. Zatrudniłem 5 ekspertów w dziedzinie coachingu i zorganizowaliśmy dwudniowy kurs, mający na celu wyszkolić jego uczestników na osobistych coachów.

Przez te dwa dni obgryzałem paznokcie w obawie, że klienci zawiodą się. Pod koniec weekendu poprosiłem uczestników o wypełnienie ankiet na temat kursu. Reakcje były zadziwiająco pozytywne. Pomyślałem, iż to jest właśnie to. Trochę mnie poniosło i zamówiłem kolejny kurs na następny miesiąc, na który zgłosiło się zaledwie jedenaście osób. W grudniu było już ich 35. Odtąd nie patrzeliśmy już za siebie.

Pora była idealna. Istniała niezaspokojona potrzeba szkoleń dla trenerów, którą zauważyło wielu ludzi, jednak nikt z tym nic nie do tej pory robił. Mniej więcej rok po rozpoczęciu działalności otrzymaliśmy pismo z informacją, iż nie wolno nam już używać słowa „brytyjska” w nazwie. Dziś wiem już, że list wysłał zazdrosny konkurent. Często tak dzieje się, kiedy otwierasz firmę. Zmieniliśmy więc nazwę na Akademia Coachingu Życiowego. Później zdaliśmy sobie sprawę, że nazwa ta nas ogranicza, jako że wtedy już zajmowaliśmy się coachingiem biznesowym. W końcu zdecydowaliśmy się skrócić nazwę i tak powstała Akademia Coachingu.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.